+9866390428

ورق استیل

در صنعت از ورق استیل استفاده می شود. اما قبل از بیان موارد استفاده به تعاریفی درباره استیل می پردازیم.

استیل چیست؟

استیل که با نام فولاد نیز شناخته می شود از بیس آهن به همراه درصد کمی کربن تشکیل شده اند. عناصر دیگری نیز در این میان وجود دارند که زیاد و یا کم بودنشان تاثیر مستقیم در خاصیت شکل پذیری استیل دارد. بنابراین برای اینکه بتوانند خاصیت شکل پذیری را کم و زیاد کنند عناصر موجود در استیل را تغییر مقدار می دهند. برای مثال میتوانیم بگوییم اگر کربن در استیل زیاد باشد استیل سخت تری خواهیم  داشت و هرچه کربن کمتر باشد استیل نرم تر و قابل انعطاف تر خواهد بود.و زمانیکه قابلیت انعطاف بیشتر می شود شکل دادن به استیل بسیار راحت تر انجام می شود. شکل دادن به استیل از جهت های زیادی میتواند مفید باشد چرا که هر چ بتوانیم شکل دهی بیشتری به استیل بدهیم بهتر میتوانیم نماهای زیباتر و جذاب تری کشف کنیم.

این ویژگی یعنی ویژگی شکل پذیری ، در کنار خاصیت ضد زنگ بودن میتواند این فلز را بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون برای استفاده در طرح های روزانه و طراحی های دکوراسیون فضاهایی که کار میکنند استفاده کنند.

حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که علت ضد زنگ بودن ورقه های استیل چیست؟

کروم موجود در استیل باعث ضد زنگ بودن آن می شود. اگر درصد این کروم موجود در استیل به بالای 10.5 درصد برسد میتوانیم بگوییم که استیل ضد زنگ است.

کروم زمانی که در معرض اکسیژن قرار میگیرد با آن ترکیب شده و اکسید کروم بوجود می آید. اکسید کروم روی استیل را می پوشاند ، تمام سطح استیل با اکسید کروم پوشانده شده و باعث می شود که ارتباطی بیا استیل و هوا وجود نداشته باشد و این عمل باعث ضد زنگ شدن آن می شود. البته این لایه ای که بر روی استیل پوشانده می شود و از زنگ زدن ورق استیل جلوگیری میکند کاملا بی رنگ است و با چشم دیده نمی شود.  

در درون ورقه استیل درصدی از عناصر های کروم و نیکل هستند.تغییر درصد عناصر کروم و نیکل میتوانند ویژگی ها و مشخصات ورق استیل را تغییر دهند و در این زمان است که میتوانیم ورق های استیل با مشخصات متفاوت داشته باشیم.

آیا ورق استیل با آهنربا جذب می شود یا نه!

انواع ورق استیل که از سری 300 هستند و در درون آنها نیکل وجود دارد اگر در کنار آهنربا قرار بگیرند جذب آن نمیشوند اما سری دیگری که از نوع سری 400 هستند حتی با اینکه کروم هم ندارند اگر در کنار یک آهنربا قرار بگیرند جذب آن می شوند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
شماره تماس
10 / 10
از 1 کاربر