+9866390428

یراق آلات اسپایدر

نمای اسپایدر یکی از جدید ترین نماهایی است که امروزه بیشتر در ساختمانهای تجاری و اداری و حتی در ساختمانهای مسکونی به کار برده می شود. اینگونه نماها به دلیل هزینه زیادی که دارند کمتر توسط افراد عادی مورد استفاده قرار می گیرند و طرفداران خاص خود را دارند.

اما دلیل به شهرت رسیدن اینگونه نماها، استفاده نکردن از المانهای اتصال دهنده رایج شیشه های نما و شفافیت کامل یک نمای شیشه ای بدون هیچ گونه فریم می باشد که بخش اعظمی از دلیل پر هزینه بودن به  این نوع نما نیز همین مسئله است.

در اجرای نمای اسپایدر شیشه ها بوسیله یراق آلاتی که اسپایدر نامیده می شوند به سازه ی مخصوص نمای اسپایدر متصل می شوند.  در ادامه انواع قطعات اسپایدر را معرفی می کنیم:

اسپایدر استیل:
سیستم شیشه ای اسپایدر با استفاده از قطعات عنکبوت مانند که جنس آنها از استیل ساخته شده است، در ساخت نمای ساختمان استفاده می شوند.  از این نوع یراق آلات اسپایدر بیشتر در سازه های فلزی لوله ای، خرپاها و یا رادها استفاده می شود و می توانند وزن شیشه را به خوبی به سازه اصلی نما منتقل کنند.

در پایین می توان قطعه اسپایدری چهار شاخ را که با عنوان لاتین  Spider X شناخته می شود را مشاهده فرمایید:

اسپایدر چهار شاخ _ استیل

روتل:

 پیچ های مستحکمی هستند که می توانند بار وزنی شیشه اسپایدر را به یراق آلات اسپایدر انتقال داده و باعث حفظ فرمت ظاهری آن شوند. این پیچ ها بسته به نوع شیشه از انواع مختلفی ساخته شده اند.

عکس روتل اسپایدری را می توانید در اسلاید زیر مشاهده فرمائید:

روتل استیل 304اسپایدر


برای خرید یراق آلات اسپایدر با شماره تلفنهای ایران اسپایدر تماس حاصل فرمائید.

 

اسپایدر کلمپ:

یکی از یراق الات اسپایدر کلمپ می باشد. با استفاده از این یراق آلات شیشه ها به هیچ وجه سوراخ نمی شوند و یراق آلات در بین شیشه ها قرار میگیرند. در این سیستم  شیشه ها روی قسمتی که تکیه گاه شیشه نامیده می شود، می نشینند و بیشتر مخصوص شیشه ای دوجداره چند لایه هستند که داخل شیشه ها گاز آرگون وجود دارد.

قطعات کلمپ شبیه گل میخ یا صلیب است که شیشه به آن متصل می شود که توانایی اتصال شیشه به سازه نمای اسپایدر را دارد.   

راد کششی:

اگر استحکام و ظرافت را همزمان بخواهیم، بهترین پیشنهاد، سازه راد کششی (کابلی) است. این سیستم می تواند اسپایدر یا کلمپ و سپس بار شیشه را به خوبی نگهدارد. با استفاده از از سیستم سازه راد کششی طراح معمار و طراح سازه می توانند با خیال راحت نمای شیشه ای بدون فریم با کمترین سازه را طراحی نمایند.    

اسپایدر فین گلس:

در این سیستم بغیر از نمای شیشه ای، سازه نگهدارنده آن نیز شیشه می باشد و می تواند زیبایی به خصوصی در ویترین های تجاری و گالری های لوکس ایجاد نماید که در کل موجب شفافیت بیشتر نما شود. مزیت استفاده از این اسپایدر این است که به هیچ وجه سازه ای در آن دیده نمی شود. این نوع اسپایدر در مدل های تک شاخ و دو شاخ تولید می شود که با ترکیب و پشت به پشت هم قرار دادن قطعه تک شاخ و دو شاخ می توان به قطغات سه شاخ و چهار شاخ دست یافت.   

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
شماره تماس
10 / 10
از 11 کاربر